Choreografiki - wystawa

09 – 17/06 | GALERIA OF ART

Zapraszamy na premierowy pokaz prac choreo-graficznych, które powstały w ramach Stypendium twórczego Grażyny Kulczyk z zakresu współczesnej choreografii. Stworzyła je choreografka Magda Przybysz. Stanowią one współczesne w swojej formie i przekazie odzwierciedlenie zagadnień związanych z kompozycją, czasem, tańcem współczesnym i aktualnymi zdarzeniami społecznymi. W swojej formie są przejawem przestrzennego myślenia i poruszeń wyobraźni. Sama autorka opisuje sposób ich powstania w następujący sposób:

„Choreografiki zostały stworzone w oparciu o kilka prostych zasad: teksty są choreografowane tylko za pomocą znaków i symboli dostępnych na klawiaturze oraz  w programie Word, w formacie A4, w trybie offline, bez wsparcia graficznych tricków, przy użyciu czcionki Times New Roman,  w wersji monochromatycznej. Interesuje mnie formalny minimalizm i funkcjonalność rozumiane jako szukanie możliwości w specjalnie stworzonych ograniczeniach. Szukam tego co jest naprawdę niezbędne i potrzebne, aby porozumienie mogło między nami zaistnieć( bez elementu utraty zabawy).”

Na wystawie znajdą się także prace osób uczestniczących w festiwalowych warsztatach prowadzonych przez twórczynię („Gra w Częstochowanego”), które w swojej treści bezpośrednio nawiązują do wspomnień związanych z miastem.

Choreografiki powstały w ramach Stypendium twórczego Grażyny Kulczyk.