„Humor i ironia jako narzędzia w choreografii”

W ramach "Przewodnika taniec" zapraszamy na spotkanie online z Barbarą Bujakowską, podczas którego opowie o swoich poszukiwaniach twórczych, edukacji i zmianach. Nie zabraknie także wątku dotyczącego humoru i ironii oraz autorskiego komentarza performerki.

Barbara Bujakowska - tancerka, performerka, twórczyni  niezależna, nauczycielka tańca; absolwentka Institut for Dance Art / Anton Bruckner Universitat (Linz) oraz P.F.P w Salzburg Experimental Academy of Dance(SEAD).
Laureatka Pierwszej Nagrody w konkursie TVP2 „Dolina Kreatywna” za spektakl solowy „Swan….like”.
Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Arts Station Foundation (Solo Projekt, Alternatywna Akademia Tańca).
 Od wielu lat prowadzi zajęcia taneczne, współpracuje z innymi artystami oraz tworzy własne prace z pogranicza teatru, performance-u i nowych mediów.
Jej artystyczna twórczość już dwukrotnie została wyróżniona na Polskiej Platformie Tańca, a spektakle zapraszane są na festiwale zarówno w kraju jak i za granicą.
W ubiegłym roku spektakl "Jestem miłością I" stworzony z dramaturżką Darią Kubisiak otrzymał "Wyróżnienie za poszukiwania twórcze" na ogólnopolskim konkursie teatrów niezależnych "OFTEN" oraz przeszedł do finału konkursu "The best OFF".

"Przewodnik taniec" proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań. Platformę Przewodnik taniec kreuje duet kuratorski, czyli Anna Królica i Adam Kamiński.

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Teksty: Anna Królica

Organizator: Fundacja Performa

Partner: Stowarzyszenie JEST Człowiek

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

W procesie. Różne kierunki, szybkie zwroty akcji i ćwiczenia z uważności

„Świadomość ciała - Body Mind Centering w świetle tańca”