Opowieści ciała

"Przewodnik taniec. vol 2", cykl rozmów z artystami:

W ramach „Przewodnika taniec. vol 2” zapraszamy na spotkanie (online) z Alicją Miszczor, krakowską tancerką, instruktorką hatha jogi, choreografką i pedagożką, osobą o wielu pasjach, działającą na styku sztuk i dyscyplin. W rozmowie z Anną Królicą przypomina ważne momenty i swoje decyzje artystyczne, przybliża lata 90. w tańcu współczesnym w Polsce i - przede wszystkim - w Krakowie.

Rozmowa jest bogato dokumentowana fragmentami spektakli Alicji Miszczor, zaczynając od jej pierwszego spektaklu solowego “Zdjęcie” do ostatnich działań związanych z improwizacją.

Alicja Miszczor, fot. Mariusz Garniak

Więcej o Alicji Miszczor można przeczytać tu:

„Przewodnik taniec” proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań.

(“Desmia”, chor. Alicja Miszczor)

Platformę Przewodnik taniec. vol 2 kreuje:

Anna Królica (kuratorka) / Fundacja Performa.

Tekst: Anna Królica

Intro Kompozycja: Darius Gall

Organizator: Fundacja Performa

Partnerzy:

Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne, MADcatalog

Patroni medialni: Taniecpolska.pl, dlaStudenta.pl, Teatr dla Wszystkich

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych Miasta Krakowa.

Okiem fotografki tańca

Inne ścieżki improwizacji i kompozycji tanecznej