Okiem fotografki tańca

"Przewodnik taniec. vol 2" Cykl rozmów z artystami: Katarzyna Machniewicz w rozmowie z Anną Królicą i Kamilą Ławiniczuk-Stafiej.

Spotkanie jest poświęcone tematyce - fotografii tańca i oscyluje wokół praktyki fotograficznej Katarzyny Machniewicz. Jest opowieścią o jej doświadczeniu, ale i w naturalny sposób układa się w historię o specyfice fotografii tańca, na współdziałaniu ze światem choreografów i performerów oraz o samej fenomenologii zdjęć tworzonych dla tańca.

„Przewodnik taniec” proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań oraz doświadczeń krytyczki.

Platformę Przewodnik taniec. vol 2 kreuje:

Anna Królica / Fundacja Performa.

Kuratorka: Anna Królica

Intro Kompozycja: Darius Gall

Organizator: Fundacja Performa

Partnerzy: Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne, MADcatalog

Patroni medialni: Taniecpolska.pl, dlaStudenta.pl, Teatr dla Wszystkich

www.fundacjaperforma.com

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Wokół tańca na ekranie. Vol. 1 “Within”

Opowieści ciała