Wokół tańca na ekranie vol. 3 - “Jumpcore” 2.0

W ramach “Przewodnika taniec vol.2 zapraszamy do odsłuchania obejrzenia rozmowy z Pawłem Sakowiczem i Anną Bajjou, którą prowadzi Anna Królica. Będzie dużo informacji o praktyce artystycznej Pawła Sakowicza, a także o eksperymentach na styku tańca i technologii.

Jumpcore 2.0 w reż. Anny Bajjou jest przykładem eksperymentalnych twórczych działań na spektaklu w przestrzeni tańca na ekranie. Nie zabraknie także rozmowy o strategii działania reżyserki oraz o samym Jumpcore, spektaklu Sakowicza.

“Jumpcore 2.0" można będzie oglądać jesienią na platformie Media And Dance Catalog - https://vimeo.com/510242014

Paweł Sakowicz - choreograf i tancerz. Tworzy spektakle choreograficzne, współpracuje z reżyserami teatralnymi i filmowymi. Aktualnie szczególnie interesują go zagadnienia przywłaszczeń kulturowych w choreografii.

Autor prac: “TOTAL”, “Jumpcore”, “Thriller” (wspólnie z Anną Smolar), “Masakra” i “Drama”.

Swoje spektakle pokazywał m.in. podczas trzech edycji Polskiej Platformy Tańca, festiwalu Boska Komedia, La Biennale de danse du Val-de-Marne, w Muzeum Susch, NYU Skirball w Nowym Jorku czy CAC w Nowym Orleanie.

PS portret(2).jpg

„Przewodnik taniec” proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań.

Performa Paweł.jpg

Platformę Przewodnik taniec. vol 2 kreuje:

Anna Królica / Fundacja Performa.

Kuratorka: Anna Królica

Intro Kompozycja: Darius Gall

Organizator: Fundacja Performa

Partnerzy: Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne, MADcatalog

Patroni medialni: Taniecpolska.pl, dlaStudenta.pl, Teatr dla Wszystkich

www.fundacjaperforma.com

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Wokół tańca na ekranie vol.2 - “Escape room”

Ogród