Wokół tańca na ekranie vol.2 - “Escape room”

"Przewodnik taniec. vol 2". Cykl rozmów z artystami:

Anna Bajjou i Barbara Bujakowska

"Wokół tańca na ekranie vol.2 - “Escape room”

Zapraszamy do oglądania rozmowy Barbary Bujakowskiej, Anny Bajjou, którą prowadzi Anna Królica. Tematem przewodnim jest film tańca "Escape room", łączący artystycznie działania choreograficzne Barbary Bujakowskiej i Anny Bajjou. Co ciekawe, ich działania twórcze splatają się po raz kolejny. W prowadzonej opowieści powracają wspomnienia wspólnych zajęć z tańca, młodość spędzona w Krakowie, działanie w grupie Hoplaaa i inne projekty, których kształt można oglądać na archiwalnych materiałch audiowizualnych.

Escape room” Anny Bajjou

Drugi bonus dla naszych słuchaczy i czytelników to archiwalny materiał filmu tańca “Miejsca” . Zapraszamy do oglądania!

Krakowskie historie o tańcu współczesnym, opowiadanie przez ich twórców - przecinające się wspomnienia, wspólne projekty, różne ujęcia i perspektywy. Poznaj krakowski taniec!

„Przewodnik taniec” proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań.

Platformę Przewodnik taniec. vol 2 kreuje:
Anna Królica / Fundacja Performa. Kuratorka: Anna Królica
Intro Kompozycja: Darius Gall

Organizator: Fundacja Performa Partnerzy: Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne, MADcatalog

Patroni medialni: Taniecpolska.pl, dlaStudenta.pl, Teatr dla Wszystkich

www.fundacjaperforma.com

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Krakowa. Pokaż mniej

Więcej o Barbarze Bujakowskiej można przeczytać tu: https://www.taniecpolska.pl/ludzie/140

Projekty filmowe Anny Bajjou znaleźć tu: https://madcatalog.com/bajjou-anna/

BeatryczeBem.jpg

Platformę Przewodnik taniec. vol 2 kreuje:

Anna Królica / Fundacja Performa.

Kuratorka: Anna Królica

Intro Kompozycja: Darius Gall

Organizator: Fundacja Performa

Patroni medialni: Taniecpolska.pl, dlaStudenta.pl, Teatr dla Wszystkich

www.fundacjaperforma.com

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Różne języki tańca w środowisku zielonogórskim

Wokół tańca na ekranie vol. 3 - “Jumpcore” 2.0