Kamila Ławniczuk-Stafiej

Koordynatorka projektów fotograficznych i wystawienniczych, producentka sesji zdjęciowych i planów reklamowych, wiceprezeska Fundacji Performa.

Absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyła studia z zakresu historii sztuki i zarządzania w kulturze UJ, oraz media studies na Uniwersytecie w Amsterdamie.

Swoją przygodę z fotografią zaczęła w 2006 roku współpracą z festiwalem Miesiąc Fotografii w Krakowie. Przez kolejne 10 lat zajmowała się gośćmi i logistyką festiwalu, współpracą z zagranicznymi mediami, a także wspieraniem działalności Fundacji Sztuk Wizualnych. Pracę zawodową dzieliła między Krakowem i Amsterdamem, gdzie współpracowała z Eddie the Eagle Museum, czy pierwszą edycją targów fotograficznych Unseen. W 2012 roku założyła wspólnie z Agatą Bar fundację Dobre Cultural Platform zajmującą się promowaniem w Holandii fotografii z Europy środkowo-wschodniej. W ramach fundacji zorganizowała w Amsterdamie wystawę polskich foto-booków w OT301 oraz wystawę kolaży Janka Dziaczkowskiego i prac Andrija Bojarova w WM Gallery.

Od 2014 roku zajmuje się głównie fotografią reklamową. Organizuje plany zdjęciowe i filmowe dla polskich i zagranicznych marek we współpracy ze znanymi polskimi fotografami: Rafał Milach, Bart Pogoda, Mateusz Stankiewicz, Sonia Szóstak, itd. Jednocześnie stara się kontynuować działania z zakresu sztuki, m.in. w ramach pracy z agencją AFPHOTO koordynowała współpracę z pierwszą edycją publikacji DEBUTS, zorganizowała wystawę Agaty Pospieszyńskiej podczas Krakow Photo Fringe.