Management

• Nasz zespół otoczył specjalną opieką kuratorską i wsparciem menadżerskim wybranych indywidualnych twórców, ale dopuszczamy również wariant współpracy z kolektywami i zespołami.

• Planujemy wziąć pod swoje skrzydła na kilka sezonów wybranych twórców i wspierać ich merytorycznie, organizacyjnie oraz menadżersko.

W najbliższych sezonach w naszej agencji Dancemakers goszczą:

Fot. Katarzyna Machniewicz

Barbara Bujakowska

Tancerka, performerka, twórczyni  niezależna, nauczycielka tańca; absolwentka Institut for Dance Art / Anton Bruckner Universitat (Linz) oraz P.F.P w Salzburg Experimental Academy of Dance(SEAD).

Laureatka Pierwszej Nagrody w konkursie TVP2 „Dolina Kreatywna” za spektakl solowy „Swan….like”.
Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Arts Station Foundation (Solo Projekt, Alternatywna Akademia Tańca).
Od wielu lat prowadzi zajęcia taneczne, współpracuje z innymi artystami oraz tworzy własne prace z pogranicza teatru, performance-u i nowych mediów.

Jej artystyczna twórczość już dwukrotnie została wyróżniona na Polskiej Platformie Tańca, a spektakle zapraszane są na festiwale zarówno w kraju jak i za granicą.

W ubiegłym roku spektakl "Jestem miłością I" stworzony z dramaturżką Darią Kubisiak otrzymał "Wyróżnienie za poszukiwania twórcze" na ogólnopolskim konkursie teatrów niezależnych "OFTEN" oraz przeszedł do finału konkursu "The best OFF".

Chłodnia, fot. Paweł Maciak

TO-EN

Tancerka butoh i choreografka. Kształciła się pod okiem uznanej szwedzkiej choreografki i tancerki butoh SU-EN w latach 2004-2009. TO-EN rozwija unikalny styl tańca butoh, oparty na Metodzie SU-EN.

W tym czasie TO-EN brała udział w licznych przedstawieniach i projektach zespołu SU-EN Butoh Company oraz współorganizowała szereg przedsięwzięć artystycznych prezentowanych na czołowych scenach Szwecji.

TO-EN rozwija unikalny styl tańca butoh, oparty na Metodzie SU-EN. Metoda SU-EN wywodzi się z nauk tancerzy i założycieli butoh: legendarnej Yoko Ashikawy i Metody Tatsumiego Hijikaty, rozwijanych w Japonii w latach 1988-1994, a następnie przekształconych w Metodę Tomoe Shizune i Hakutobo.

Artystka realizuje różnorodne, intermedialne projekty sceniczne, prowadzi warsztaty, organizuje wystawy oraz autorskie wykłady o tańcu i kulturze Japonii. TO-EN współpracuje z polskimi i międzynarodowymi artystami wielu dziedzin.

Artystka aktywnie działa na rzecz społeczności osób starszych w Polsce - organizuje warsztaty tańca, spektakle, dyskusje, współpracuje z organizacjami pozarządowymi zrzeszającymi społeczności senioralne. Od 2011 r. prowadzi zajęcia z kultury Japonii na Uniwersytecie III Wieku w Gdańsku. Wielokrotnie nagradzana stypendiami Marszałka Województwa Pomorskiego, Urzędu Miasta Gdańska, Województwa Uppsali. Beneficjentka nagrody Banku Nordea w Szwecji, uczestniczka II edycji programu „Scena dla tańca” Instytutu Muzyki i Tańca w 2012 r. oraz twórczyni autorskiego projektu „Senior tańczy butoh”.

Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem bliżej ich prac twórczych – spektakli, instalacji, skontaktuj się z nami.