Przewodnik
Taniec

To subiektywne spojrzenie
i wędrowanie po terytoriach nowych przejawów tańca współczesnego, performansu
i nowej choreografii.

Poznaj Przewodnik Taniec bliżej ✦

✦ Idea

Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań. Kuratorzy oprowadzą czytelników przez nowe terytoria współczesnej sztuki tańca przedstawiając niezwykłe osobowości, niezapomniane spektakle, inspirujące książki i artykuły, ważne festiwale.

✦ Rozmowa

Poznamy Was z twórcami, którzy zmienili optykę w patrzeniu, tworzeniu i rozumieniu tańca, zapowiedzieli swoiste zwroty w historii tej dziedziny.
Poza tekstami, linkami i odniesieniami do artykułów zapraszamy do wirtualnych rozmów z zaproszonymi przez nas choreografami.

✦ Kto

Platformę Przewodnik taniec kreuje duet kuratorski, czyli Anna Królica i Adam Kamiński. Ich drogi przecięły się w 2008 roku we Wrocławiu przy okazji Wibracji Tanecznych. Każdy z kuratorów prowadził indywidualnie liczne projekty ulegając wielu uwiedzeniom i fascynacjom w obszarze tańca, teraz chcą odsłonić kulisy swojej pracy i działań.

Projekty

Jako kuratorski duet pracują razem od czterech lat tworząc wspólnie projekty: „Niech nie sczezną artyści” (Wrocław, ESK 2016), „Róbmy miłość, a nie wojnę” (2017) i „Piąta strona świata” (2018) na Scenie Tańca Studio w Warszawie.

Kuratorzy projektu Przewodnik Taniec

autorzy_anna.jpg

Anna Królica

autorzy_adam kopia.jpg

✦ Kuratorzy oprowadzą Was po niezwykłych miejscach, przybliżą specyfikę tańca i odkryją tajniki tej niezwykłej sztuki. ✦ Zacznij tutaj

Najpierw tańcz. Myśl później. Taka jest naturalna kolej rzeczy.
— Samuel Beckett

PATRONI MEDIALNI :