Misja Fundacji

Merytorycznie i organizacyjnie wspieramy inicjatywy w sztukach performatywnych.

DZIAŁANIA

Nasza Fundacja prowadzi działania na rzecz promocji artystów oraz środowiska tanecznego w Polsce.

Zdjęcie: Michał Andrysiak

Głównymi obszarami działalności Performy jest informowanie, promowanie, relacjonowanie wydarzeń z zakresu sztuk performatywnych powiązanych z tańcem współczesnym oraz organizowanie wydarzeń tanecznych w formule spektakli, konferencji, sympozjów i festiwali.

Zdjęcie: Marta Ankiersztejn

OBSZAR

• Organizujemy warsztaty z pisania o tańcu, warsztaty tańca i całe projekty performatywne, piszemy opracowania dotyczące tańca współczesnego, teksty badawcze, portrety twórców, relacje. Możesz w tym zakresie nawiązać z nami współpracę.

• Tworzymy działania powiązane z fotografią i filmem wokół tańca i szerzej rozumianych sztuk performatywnych.

• Jesteśmy świadkami wydarzeń z życia artystycznego i chcemy zostawić o nich ślad, a także wspierać ich tworzenie.