Różne języki tańca w środowisku zielonogórskim

fot. Bulińska, na zdjęciu: Physical ArtHouse

W ramach nowej odsłony „Przewodnika taniec” zapraszamy na debatę otwierającą trzeci cykl spotkań, podczas którego przedstawiciele zielonogórskiego środowiska – choreografowie Paweł Matyasik i Marek Zadłużny razem z Anną Królicą będą omawiali tutejszą działalność taneczną. W czasie rozmowy przyglądają się przenikaniu współczesnych trendów z dawnymi historiami. Wspominają i przypominają ważne postacie, jak Annę Maciejak i zespół “Saga”, z którego wyszła cała plejada współczesnych twórców, ale nie zapominają o współczesności i śledzeniu najnowszych działań Physical ArtHouse oraz prężnie rozwijającym się MOVE Festiwal i pojawiających się nowych obszarach dla tańca. Zaproszeni do rozmowy choreografowie wytyczają obecne trendy na zielonogórskiej scenie. Zapraszamy do rozmowy pod znakiem improwizacji o spotkaniach przeszłości z teraźniejszością w Zielonej Górze.

fot. Bulińska, na zdjęciu: Anna Maciejak

fot. Bulińska, na zdjęciu: Paweł Matyasik

Kuratorzy: Anna Królica

Organizator: Fundacja Performa