"Artysta pomiędzy strukturą komiksów a wykładnią Szekspira".

W ramach „Przewodnika taniec” zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Piotrem Mateuszem Wachem, choreografem i performerem, przedstawicielem młodego pokolenia artystów z obszaru tańca.

Rozmowa oscyluje wokół autobiograficznych wątków, dotyczących praktyki choreograficznej i peformerskiej Piotra Wacha, wykształconego na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. W trakcie wywiadu można poznać powody emigracji peformera, dowiedzieć się o jego poszukiwaniach twórczych.

Skąd wypływa jego fascynacja Szekspirem, do którego obsesyjnie powraca w swojej praktyce artystycznej? Dlaczego Piotr Wach porzuca taniec na rzecz sztuki performans?

Jeśli chcesz poznać świat rozmyślań, inspiracji i planów Piotr Mateusza Wacha, poznać odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

Przewodnik taniec proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań.

Platformę Przewodnik taniec kreuje duet kuratorski, czyli Anna Królica i Adam Kamiński. Ich drogi przecięły się w 2008 roku we Wrocławiu przy okazji Wibracji Tanecznych. Każdy z nich prowadził indywidualnie projekty kuratorskie, ulegając rozmaitym fascynacjom w obszarze tańca, teraz chcą odsłonić kulisy swojej pracy i działań. Jako kuratorski duet pracują razem od czterech lat tworząc wspólnie projekty.

Rozmowa jest tłumaczona na język migowy

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Tekst: Anna Królica

Organizator: Fundacja Performa

Partner: Stowarzyszenie JEST Człowiek

www.fundacjaperforma.com

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci”.

„Pre-ekspresja aktora, elementy metody J. Grotowskiego i E. Barby w procesie twórczym”

Wykłady o tańcu: "Ulisses w rajtuzach i róże – czyli o tańcu we Francji i Belgii".