Rozmowa z TO-EN wokół filmu “black landscapes”

Zapraszamy do posłuchania rozmowy z reżyserką TO-EN po premierze filmu “black landscapes”. Spotkanie prowadzi Anna Królica, kuratorka i krytyczka tańca.

BLACK LANDSCAPES to filmowy notatnik osobisty, kalejdoskopowa impresja, zbiór zdarzeń i krajobrazów, które pozornie niepowiązane i przelotne, kreślą krótką, kameralną opowieść o relacji między człowiekiem, naturą i cywilizacją.

Utwór powstał na styku tańca, fotografii, muzyki i poezji, czerpiąc z wrażeniowości japońskiej prozy przełomu X/XI wieku.

Scenariusz, reżyseria, choreografia i wykonanie: TO-EN

Zdjęcia: TO-EN, Fredrik Wretman, Paweł Maciak

Muzyka: Jacaszek

Montaż: TO-EN, Anna Błaszczyk

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego.

O artystach:

TO-EN

Tancerka butoh, choreografka. Drogę artystyczną rozpoczęła w Szwecji, w zespole tańca butoh SU-EN Butoh Company, kierowanego przez artystkę i choreografkę SU-EN. W 2009 r., w Sztokholmie odbyła się solowa premiera TO-EN pt. WHITE – biały. Premiera była jednoczesnym momentem narodzin TO-EN Butoh Company. Obecnie artystka pracuje w Polsce, realizuje spektakle, multidyscyplinarne projekty, akcje site - specific, improwizacje, wystawy, warsztaty, wykłady. TO-EN oznacza po japońsku „Ziemia-Ogród”, „Ogród – Ziemski” (EARTH – GARDEN) i jest imieniem artystycznym tancerki.

www.toenbutoh.com

Jacaszek

Kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Współpracuje z artystami wizualnymi i video, choreografami, fotografami oraz reżyserami filmowymi i teatralnymi. Autor muzyki do filmu, teatru, słuchowisk. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Mieszka w Gdańsku.

Black Landscapes_ fot TO-EN(2).jpg

Inne ścieżki improwizacji i kompozycji tanecznej

Cecha tańca – poszukiwania kulturowe form nabywania tożsamości